Střechy ve Finsku

Libert Paints dodávají Finsku teplo barev

Když pomyslíme na Finsko, okamžitě nás napadnou slova jako "zima" a "sníh". A během zimy tu dokáže být opravdu velice chladno. Pohled na absolutní minima prozradí, že v zimě může teplota poklesnout na -30 stupňů. Severní oblasti mají extrémy kolem -50 stupňů. V létě teploty vyšplhají k 21 stupňům, ale v noci opět poklesnou na pouhých 9.

Finsko má kontinentální klima se srážkami během všech měsíců v roce. Velká část Finska je více než polovinu každého roku pokryta sněhem. Na severu napadne první sníh během října a setrvá 7-8 měsíců. Únor a březen jsou typicky měsíce, kdy je země nejvíce zasněžená. V hlavním městě Helsinkách dosahuje průměrná sněhová pokrývka 32cm. Na venkově leží 60 až 90 cm sněhu!

Kvůli těžké sněhové pokrývce volí mnoho Finů kovové střešní krytiny. Volba typu střechy je také značně omezena klimatem. Finové, podobně jako my, chtějí dát svému domovu osobitý vzhled, a proto volí barevné střešní nátěry.

Nátěry Cryltane ideálně odolávají zimním podmínkám

Již několik let je firma Libert Paints dodavatelem vhodných nátěrů pro toto drsné zimní klima. Ročně se nátěry Cryltane ošetří více než 100.000 m² střech.

Nejprve je povrch odmaštěn mytím tlakovou vodou a jsou odstraněny místní výskyty rzi. Jako první jsou ošetřeny části zbavené rzi vrstvou Cryltane AC Primer, což je vysoce kvalitní antikorozní dvousložkový akryluretan s  univerzální adhezí. Následuje souvislá vrstva Cryltane AC Primer nanášená stříkáním případně štětcem či válečkem. Kromě nátěru Cryltane AC Primer lze též zvolit vrchní nátěr s vyšším stupněm lesku - Cryltane AC Satin.

Samozákladující nátěry (tzv. "jednošichtovky")

S barvami Cryltane se snadno a efektivně pracuje a to při zachování maximální kvality: kromě výhody vysoké tloušťky nátěru dosažitelné v jedné vrstvě, je další výhodou i použití jednoho typu nátěru pro celý nátěrový systém. Samozákladující nátěr ("jednošichtovka")  má značné výhody oproti vícevrstvým nátěrovým systémům sestávájícím se z různých typů barev. Umožňuje rychlejší aplikaci nátěru a díky možností stříkání tzv. "mokrý do mokrého" i kratší intervaly mezi přetíráním. Tyto vlastnosti zvyšují efektivitu práce a snižují celkové náklady výsledného projektu. Navíc jsou tyto barvy plně tónovatelné, a jsou tudíž k dispozici ve všech možných barevných odstínech.

Odkazy:
Cryltane AC Primer VHA - varianta nátěru vyráběná v několika definovaných odstínech
Cryltane AC Primer Dispenser - tónovatelná varianta nátěru

Komentáře

Northwood Asset Management Group

Northwood Asset Management Group