Solární panely

Optimální účinnost solárních panelů díky exkluzivnímu nátěrovému systému

Stále více lidí hledá alternativní zdroje energie. Solární energie se stala značně populární. Částečně proto abychom snížili vysoké náklady na výtápění, částečně proto, že si více uvědomujeme enviromentální dopady, často volíme isolované střechy nejlépe doplněné solárními panely.

Společnost Libert Paints byla požádaná o návrh systému na starší rovnou střechu tak, aby byla připravena pro následnou instalaci solárních panelů. Cílem bylo maximalizovat odrazivost střechy tak aby se docílilo optimální účinnosti solárních panelů a prodloužila se životnost střešní krytiny. Plusem je výrazné zvýšení tepelné izolace vnitřních prostor.

Napřed byla střecha očištěna silným desifekčním a fungicidním přípravkem Fungex, prověřeným řešením pro odstraňování bakterií, hub a plísní, řas i mechů. Střecha byla poměrně silně promořena plísněmi a proto tento krok nebyl pouhým luxusem.

Polyroof Intermediate vytvoří tlustou nepropustnou vrstvu zabraňující pronikání dehtu ze střešní krytiny do odrazivého nátěru. Nízký obsah ředidel v Polyroof Intermediate omezuje poškození střešní krytiny a zajišťuje nízké emise. Díky své extrémně vysoké elasticitě se nátěr dokonale přizpůsobuje pohybům podkladu a tak brání praskání a zatékání i ve velmi těžkých podmínkách. Díky svým vlastnostem dokáže překlenout i trhlinky ve stávající střešní krytině, zabrání její degradaci a následnému zatékání, a tak výrazně prodlouží životnost střechy.

Následnou aplikací Mixtane Roof White byla docílena bílá barva podkladu. Tato umožňuje maximální odrazivost střechy, což přináší tu nejvyšší pracovní účinnost solárních panelů. Bílá odráží téměř veškeré sluneční záření, na rozdíl od původního černého povrchu, který jej absorboval. Zachování odrazivosti v čase je zaručeno vysokou životností nátěru, stálostí lesku a barevného odstínu a snadnou omyvatelností. Stupeň elasticity je stejný jako u Polyroof Intermediate, což brání praskání nátěru. Vysoká odrazivost vrchního nátěru brání přehřívání střechy v letním období. Aplikace obou nátěrů je snadná a pokud dodržíte technologický postup zmíněný v technických listech i velmi rychlá. Maximálního užitku tak dosáhnete s minimální investicí, a to jak časovou tak finanční!

Komentáře

Odpovědět na komentář | FRAN s.r.o. - nátěrové systémy

I always used to read article in news papers but now as I am a user of internet so from now I am using net for content, thanks to
web.

Stop by my blog post: manicure